Wspieramy Mary Wagner. Podpisz petycję!

Działacze Brygady Mazowieckiej wysłali słowa wsparcia dla Mary Wagner, wraz z listami do sędziego prowadzącego Jej sprawę.

Podpisanie petycji możliwe jest na poniższych stronach:

Uratuj Mary przed wiezieniem

http://citizengo.org/pl/lf/83624-mary-wagner-prosi-polakow-o-pomoc-napisz-do-sedziego

Mary Wagner urodziła się w roku 1974 w Kanadzie. Wychowała się w katolickiej rodzinie z czworgiem własnego i pięciorgiem adoptowanego rodzeństwa. Na Uniwersytecie Kolumbii Brytyjskiej ukończyła romanistykę i anglistykę.

Mary Wagner od wielu lat działa na rzecz ratowania nienarodzonych dzieci, których matki chcą dokonać aborcji. Jej działalność polega na dyskretnej modlitwie oraz wręczaniu kwiatów i ulotek matkom chcącym dokonać aborcji. Mary Wagner rozmawia też z matkami i przedstawia alternatywy dla aborcji, np. urodzenie dziecka oraz oddanie go do adopcji.

Nawet tak delikatna forma jej działalności wzbudza agresywne reakcje ze strony personelu klinik. Wielokrotnie była wyrzucana z klinik przez personel, a także przez policję. Podczas jednej ze swoich akcji w 2012 r. została aresztowana i po dwuletnim procesie skazana na 9 miesięcy więzienia. Okres aresztu zaliczono jej na poczet kary i wyszła na wolność w czerwcu 2014 r. Od grudnia 2016 r. znów przebywa w więzieniu. Została aresztowana po tym jak namawiała kobietę do odstąpienia od aborcji i oferowała jej pomoc. Prokurator domaga się dla niej 18 miesięcy więzienia za rzekome utrudnianie prowadzenia działalności gospodarczej. Dokładna wysokość kary zostanie ogłoszona 12 września.

Mama Mary przesyła prośbę o nasze świadectwa dotyczące Mary, które zostaną przekazane sędziemu przed rozprawą, która odbędzie się za kilka dni. Być może przyczynimy się do tego, że  kanadyjskiej obrończyni życia zostanie zasądzona niższa kara pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *