Wizyta i porządki na cmentarzu w Przasnyszu

W ostatnim czasie doświadczyć mogliśmy cyrku na ulicach Warszawy, przy wykorzystaniu świeczek i zniczy. Przy okazji protestów totalnej opozycji dewastacji uległ choćby Pomnik Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego w Warszawie.

Przasnyski oddział udał się w niedzielne przedpołudnie na lokalny cmentarz rzymskokatolicki, celem właściwego wykorzystania zniczy oraz przypomnienia niektórym obywatelom naszego państwa, właściwej postawy wobec grobów bohaterów walk o niepodległą Polskę. Praca nie przebiegała płynnie z racji bardzo niesprzyjającej aury, ale ostatecznie udało się wykonać zakładany wcześniej plan akcji. Uprzątnięte zostały mogiły i pomniki powstańców walczących o niepodległość już w XIX w., zamordowanych w egzekucjach z rąk żołnierzy nazistowskich Niemiec, ofiar katyńskiego ludobójstwa, ale także dzieci nienarodzonych.

Liczymy, że pamięć o bohaterach polskiej historii będzie kultywowana w lokalnej społeczności na różne sposoby, zaczynając od rzetelnej nauki nowych pokoleń w domu i szkole, przez dbanie o miejsca upamiętnienia naszych przodków, po organizację wydarzeń kulturalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *