Warszawa – pikieta “Stop deprawacji dzieci w szkole”

 

Przed Urzędem m. st. Warszawy miała miejsce pikieta wyrażająca sprzeciw obywateli wobec działań prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego mających na celu wprowadzenie do warszawskich szkół lekcji o tzw. mowie nienawiści. Decyzje te zostały podjęte bez żadnych konsultacji z rodzicami uczniów, a także, jak pokazywano na pikiecie, są wygodną wymówką do dalszego wprowadzenia propagandy LGBT do polskich szkół. Działacze Brygady Mazowieckiej ONR ABC udzielili wsparcia protestującym.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Centrum Życia i Rodziny. Pikiecie przewodniczył jego prezes Paweł Kwaśniak. Podczas demonstracji głos zabrało kilkanaście osób z szerokiego spektrum środowisk konserwatywnych. Mówili oni o zagrożeniach płynących z przeprowadzenia podobnych zajęć w szkołach. Jednym z przemawiających był dr Tymoteusz Zych z Instytutu Ordo Iuris który podkreślał bezprawność podjętych przez miejski ratusz działań. Zaznaczył, że prezydent Warszawy nie ma kompetencji do narzucania szkołom programu zajęć szkolnych. Dr Zych przedstawił także działania jakie podjął Instytut w celu wsparcia dla rodziców sprzeciwiających się organizacji takich działań w szkołach ich dzieci.

Wydarzenie przyciągnęło dużą uwagę mediów. Spotkało się ono też z niewielką kontrmanifestacją ze strony środowisk lewicowych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *