Warszawa – pikieta przeciwko ACTA 2 i cenzurze internetu

Na placu Zamkowym w Warszawie miała miejsce pikieta przeciwko nasilającej się w szybkim tempie cenzurze treści w Internecie.  Wydarzenie zorganizowało warszawskie koło Ruchu Narodowego. Taka inicjatywa nie mogła pozostać obojętna Brygadzie Mazowieckiej Obozu Narodowo-Radykalnego która wsparła demonstrację silną reprezentacją działaczy.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele innych organizacji takich jak Wolność, czy Narodowa Organizacja Kobiet. Nie zabrakło też przedstawicieli niezrzeszonych mediów oraz niezrzeszonych aktywistów i zwykłych uczestników którzy z zaciekawieniem wysłuchiwali kolejnych wypowiedzi organizatorów i gości o zagrożeniu jakie płynie z unijnych prób ocenzurowania Internetu.

Po wprowadzeniu przez prowadzącego pikietę prezesa Zarządu Mazowieckiego Ruchu Narodowego  Mariusza Krogulskiego,  głos zabrał europoseł Janusz Korwin-Mikke przewodniczący partii Wolność. Mówił on o brukselskim faszyzmie  odbierającym europejczykom wolność do decydowania o samych sobie, gdzie tylko eurokomisarzom się to uda, w tym wypadku w Internecie.

Następnie głos zabrali sami przedstawiciele Ruchu Narodowego – Marek Szewczyk, Aleksander Kowaliński oraz Iga Stefanowska. Swoje przemówienie miał także Janusz Kunowski, organizator licznych protestów przeciwko ACTA. Następnie wypowiedzieli się dziennikarze – Krzysztof Łuksza i Jan Bodakowski. Pikietę zamknęło przemówienie Pawła Usiądka, wiceprezesa warszawskiego koła RN.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *