Siedlce – spotkanie z Leszkiem Żebrowskim

Leszek Żebrowski to jeden z najlepszych w Polsce znawców historii ruchu narodowego. Ten temat został też przez niego poruszony podczas spotkania zorganizowanego przez ONR Siedlce. Wykład nosił tytuł ,,Udział narodowców i organizacji narodowych w walce o niepodległość Polski”.

Działacze ONR promowanie wydarzenia rozpoczęli na długo przed jego rozpoczęciem. W Siedlcach zostały rozklejone plakaty zapraszające na spotkanie.

Wykład poprzedziła Msza Święta w klasycznym rycie rzymskim w kościele św. Stanisława. Nabożeństwo odprawione było w intencji Ojczyzny i tych, którzy walczyli o jej niepodległość.  

Następnie miało miejsce spotkanie, które odbyło się w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym. Leszek Żebrowski przybliżył wkład środowisk narodowych w walce o odzyskaną przed stu laty niepodległość. Przypomniał m.in. o Romanie Dmowskim, czy Błękitnej Armii gen. Józefa Hallera. Mówił również o walc narodowców w czasie II wojny światowej i po jej zakończeniu. Odniósł się też do bieżących wydarzeń w Polsce w tym do zakłamywania historii Żołnierzy Wyklętych.

Podczas spotkania można było kupić gadżety patriotyczne oraz wypełnić ankietę rekrutacyjną do ONR.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *