“Polska Poezja – Polska Duma” – akcja promująca czytanie poezji przez Polaków

30 lipca 2017 r. działacze Brygady Mazowieckiej ONR przeprowadzili akcję promującą polską kulturę i poezję, w ramach ogólnopolskiej inicjatywy “OeNeRowcy czytają poezję”.

W centrum Warszawy w trakcie pikiety kilku z naszych Kolegów odczytywało wiersze, a przechodzący Warszawiacy i turyści otrzymywali specjalnie przygotowane na tę okazję broszurki zatytułowane “Polska Poezja – Polska Duma”. Usłyszeć i przeczytać można było między innymi twórczość klasyków, jak: Juliusza Słowackiego, Jana Kasprowicza czy Jana Kochanowskiego, ale także zapomnianych twórców z “Pokolenia Kolumbów”, zaangażowanych w trakcie II wojny światowej w pismo “Sztuka i Naród”. Wymienić tu można chociażby Andrzeja Trzebińskiego z Jego podniosłym “Wymarszem uderzenia” na czele, ale również skłaniający do głębokiej refleksji wiersz “O poległym”, autorstwa Zdzisława Stroińskiego.

Mimo upalnej pogody towarzyszącej niedzielnemu popołudniu w Warszawie, akcja wzbudziła zainteresowanie przechodniów, wsłuchujących się w nasze odczyty, a także chętnie pobierającym broszurki, przypominając sobie klasykę rodzimej poezji, bądź poznając jej mniej popularne zakamarki.

Galeria zdjęć:

01

Nagranie:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *