Pikieta przed “pomnikiem” Armii Czerwonej w Parku Skaryszewskim – 20.01.2018

Kilka dni temu, dokładnie 17 stycznia 2018 roku, obchodziliśmy 73. rocznicę tzw. wyzwolenia Warszawy, a mówiąc po naszemu – 73. rocznicę zmiany okupanta. Dziś, 20 stycznia, my Brygada Mazowiecka Obozu Narodowo-Radykalnego, wzięliśmy udział w pikiecie zorganizowanej przez Centrum Edukacyjne Powiśle, która odbyła się już po raz piąty. Niestety kolejny już raz musimy przypominać władzom o ich obowiązkach, których nie dopełniają. Sprawa dotyczy tego, iż pomimo obowiązującej ustawy dekomunizacyjnej, nadal w miejscach publicznych stoją i straszą takie budowle jak ta w Parku Skaryszewskim. Mowa oczywiście o resztkach grobowca, mylnie przez niektórych nazywanym pomnikiem ku czci Armii Czerwonej, który  – jeśli nie rozebrany – powinien być w najgorszym razie przeniesiony na stosowne dla niego miejsce, czyli na cmentarz żołnierzy radzieckich przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie, czyli tam gdzie spoczywają szczątki żołnierzy dla których ten pseudopomnik był kiedyś grobowcem.

Na początku głos zabrał organizator tego zgromadzenia Rafał Mossakowski  z CEP. Mówił o tym jak kolejne władze nie respektują prawa i nie robią nic w sprawie likwidowania reliktów komunistycznej przeszłości naszego kraju tak jak ten w Parku Skaryszewskim. Następnie głos zabrał przedstawiciel Stowarzyszenia Wolność i Niezawisłość, a zarazem członek Stowarzyszenia Żołnierze Chrystusa – Paweł Jaworski. Mówił między innymi o tym, że tego typu monumenty powinny na zawsze zniknąć z naszego krajobrazu i nie kalać naszej polskiej ziemi uświęconej krwią prawdziwych polskich patriotów. Mamy przy tym pełne prawo żądać w zamian za to pomników ku czci naszych prawdziwych bohaterów z przeszłości, czyli chociażby żołnierzy biorących udział w Bitwie Warszawskiej 1920 r.

My, ONR Mazowsze, wierzymy głęboko, że za rok o tej porze nie będziemy zmuszeni spotykać się w tym samym miejscu i pikietować w tej samej sprawie. Mamy za to nadzieję, że będziemy niebawem świętować kolejne rocznice wielkich polskich patriotycznych i narodowościowych zrywów przed upamiętniającymi je pomnikami.

Czołem Wielkiej Polsce!

Flickr Album Gallery Powered By: WP Frank

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *