Pikieta przed ambasadą USA w sprawie ustawy 447

W środę 25 kwietnia przed ambasadą Stanów Zjednoczonych w Warszawie odbyła się pikieta będąca spontaniczną reakcją na podpisanie przez Izbę Reprezentantów ustawy 447 nakładającej na Stany Zjednoczone obowiązek raportowania postępów, jeśli chodzi o zwrot mienia pożydowskiego z okresu II Wojny Światowej, z okresu Holokaustu.

Pikieta została zorganizowana przez środowiska narodowe, Obóz Narodowo-Radykalny Brygada Mazowiecka, Ruch Narodowy i Młodzież Wszechpolską, aby zaprotestować przeciwko tej haniebnej dla nas Polaków ustawie i jednocześnie przeciwko kompletnej bierności polskiego rządu w tej sprawie.

Jako pierwszy, głos zabrał poseł RP, prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki. Powiedział on m.in., że od lat wszystkie ekipy rządzące ukrywały przed społeczeństwem polskim fakt ogromnych i nieustających nacisków środowisk żydowskich dotyczących roszczeń majątkowych. Nigdy te sprawy nie zostały nagłośnione i poddane debacie społecznej. Tylko środowiska narodowe i niezależni dziennikarze oraz publicyści jak np. pan red. Stanisław Michalkiewicz mówili na ten temat, ale ich głosy były wyśmiewane i tłumione jako spiskowa teoria dziejów i antysemityzm. Teraz ich “teorie spiskowe” stały się niestety faktem. Mamy do czynienia z międzynarodowym gangiem wyłudzaczy, przedsiębiorstwem Holokaust, które zdobyło sobie przy pomocy tej ustawy prawo do bezkarnego zdobywania olbrzymich pieniędzy bazując na cierpieniu milionów ludzi podczas II Wojny Światowej.

poseł Robert Winnicki, Ruch Narodowy

 

Niezwykle ważny głos w tej sprawie wygłosiła prof. Mira Modelska-Creech, Polka mieszkająca na stałe w USA, historyczka z Georgetown University w Waszyngtonie i wieloletnia tłumaczka w administracji  Białego Domu. Pani profesor jako pierwsza zaczęła nagłaśniać wśród Polonii amerykańskiej ten problem. Podczas swojego wystąpienia powiedziała, m.in. że ustawa 447 bazuje na tzw. wskazaniach terezińskich, które do tej pory były co najwyżej rekomendacją, teraz za sprawą ustawy 447 stały się prawomocne. Od lat, jeszcze w czasach PRL-u, my Polacy wierzyliśmy w amerykańską praworządność. Dziś ta praworządność została zachwiana za sprawą antypolskiej ustawy 447.
Pani profesor powiedziała jeszcze jedną ważną rzecz. W Ameryce jest tak, że reprezentacja we władzach jest wprost proporcjonalna do obywateli. Przekładając to na realia polskie, ostatnie badania dowodzą, że w Polsce jest 97% Katolików, a więc polski rząd powinien reprezentować łaciński punkt widzenia i łacińskie ustawodawstwo. Zważywszy na to co dzieje się w Polsce i czyje interesy reprezentują nasze władze, to może te władze powinny reprezentować jakiś inny kraj – jak to nieco sarkastycznie zauważyła pani profesor.

prof. Mira Modelska-Creech

 

Na koniec uczestnicy pikiety za pośrednictwem posła Winnickiego zaapelowali do Ambasadora Stanów Zjednoczonych, aby Amerykanie pokazali, że rzeczywiście są naszymi sojusznikami, że jesteśmy partnerem, którego traktują podmiotowo. Zaapelowaliśmy także do prezydenta Trumpa aby nie podpisywał tej skandalicznej, złodziejskiej ustawy. Apel przekazała także w języku angielskim pani profesor Mira Modelska-Creech.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *