„Odwagi Polsko, Prezydencie podpisz!” Pikieta pod Pałacem Prezydenckim.

06.02.2018 w godzinach południowych Prezydent Andrzej Duda na specjalnej konferencji prasowej ogłosił, że podpisze nowelizację ustawy o IPN z jej już słynnym punktem dotyczących karania za sformułowanie „polskie obozy śmierci”, przekazał ją jednak do Trybunału Konstytucyjnego.

Samo podpisanie ustawy można uznać za częściowy sukces. Swój wkład w pomoc przy podjęciu decyzji przez prezydenta miał Obóz Narodowo-Radykalny Brygada Mazowiecka. Wspólnie z Ruchem Narodowym i Młodzieżą Wszechpolską zorganizowaliśmy pikietę przed Pałacem Prezydenckim pod hasłem „Odwagi Polsko, Prezydencie podpisz!”.
Na pikiecie głos zabrali: przewodniczący Ruchu Narodowego, poseł Robert Winnicki, Prezes Stowarzyszenia Marszu Niepodległości, koordynator Bryg. Mazowieckiej ONR, Robert Bąkiewicz jak również wiceprezes Stowarzyszenia Marszu Niepodległości, członek Ruchu Narodowego Witold Tumanowicz. Mówili m.in. o tym jak potrzebna jest ta ustawa wobec narastającej dyplomatycznej i politycznej agresji ze strony Izraela na Polskę. Musimy być uzbrojeni w przepisy prawa żeby ścigać i karać kłamców szkalujących dobre imię Polski.

Nie obeszło się oczywiście bez incydentów ze strony czerwonej zarazy, która pod swoimi czerwonymi sztandarami próbowała zakłócać wystąpienia uczestników pikiety. Używając obelżywych haseł i okrzyków w kierunku naszej brygady ONR i MW próbowali sprowokować nas do ataku. Zostali jednak całkowicie zignorowani co wzbudzało w nich zdwojoną agresję. Nie doszło zatem do incydentów z wykorzystaniem siły lecz tylko wymiana haseł i kontrhaseł. My jako Brygada Mazowiecka ONR byliśmy odpowiedzialni za utrzymanie porządku i zabezpieczenia pikiety przed prowokacjami ze strony zwolenników sierpa i młota jak również antify i żydo-komuny i ze swoich zadań wywiązaliśmy się w stu procentach.

Flickr Album Gallery Powered By: WP Frank

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *