Msza Święta w intencji Żołnierzy Wyklętych

Cmentarz Wojskowy na Powązkach – Kwatera na Łączce, tu właśnie została odprawiona msza żałobna za dusze Żołnierzy Wyklętych, którą zorganizowali: Obóz Narodowo-Radykalny Brygada Mazowiecka oraz Stowarzyszenie Marsz Niepodległości. Nabożeństwo odbyło się w tradycyjnym rycie trydenckim. Poprowadził je ksiądz Łukasz Szydłowski z Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X, a do Mszy oprócz ministrantów służyli harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.
W swoim kazaniu kapłan odniósł się do ofiary przelanej krwi za wolną ojczyznę, która dzisiaj nie jest wolna tak, jakby chcieli tego Żołnierze Wyklęci. Prawdziwa wolność wewnętrzna Polaków nie jest odzyskana. Jako Naród jesteśmy coraz bardziej zniewalani przez zachodnią cywilizację śmierci i oddalanie się od Boga. Słyszymy dziś, jak obrońcy praw zwierząt tragedią nazywają wycięcie kilku drzew w puszczy, za to zabijanie dzieci nienarodzonych jest według nich jak najbardziej zrozumiałe, bo przecież każdy ma prawo “decydować o sobie”. Człowiek chciałby zająć miejsce Boga. Nie za takie wartości Żołnierze Wyklęci ginęli często w okrutnych męczarniach; torturowani i poniżani. 
 
Po mszy zostały zapalone znicze ku pamięci naszych bohaterów, a promienie wczesnowiosennego słońca przebijające się przez smutne mury kwatery dawały nadzieję, że nasi Żołnierze Wyklęci wrócili z leśnych szklaków i spoczywają wreszcie w pokoju.
Cześć ich pamięci…
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *