Brygada Mazowiecka ONR na pielgrzymce kibiców 2018

W sobotę 13 stycznia 2018 roku my Brygada Mazowiecka ONR wspólnie z kolegami z Częstochowy i Śląska wzięliśmy udział w 10. Patriotycznej Pielgrzymce Kibiców na Jasną Górę wspierając w ten sposób patriotyczną i chrześcijańską inicjatywę kibiców z całej Polski, którzy tłumnie zjechali do Częstochowy aby wspólnie modlić się do Czarnej Madonny o błogosławieństwo w walce o Wielką Polskę Katolicką.

Nasza droga do Częstochowy tak jak droga legionisty wg Corneliu Zelea Codreanu nie była usłana różami, ktoś zaspał, komuś zepsuł się samochód, ale pokonaliśmy te przeciwności i dotarliśmy na miejsce. Obok głównego celu w jakim znaleźliśmy się tam wszyscy, czyli wspólnej modlitwy o twardą nacjonalistyczną postawę w naszej walce przeciwko zalewającej nas liberalizacji i laicyzacji życia w Polsce, była to dla nas okazja do promowania naszej działalności. Rozstawiliśmy nasz namiot w którym sprzedawaliśmy materiały promocyjne i propagandowe i wkrótce zaczęli się tam zbierać przybywający kibice z całego kraju.

Pielgrzymka Kibiców to jest ten dzień w roku kiedy wszystkie grupy kibicowskie wspólnie, ramię w ramię, modlą się przed wizerunkiem Jasnogórskiej Pani, nie ma podziałów, nie ma walk, stanowią jedną wielką patriotyczno-chrześcijańską rodzinę. Punktem centralnym była oczywiście msza święta sprawowana przez księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego –  wielkiego patriotę wspierającego narodowe grupy na ich nacjonalistycznej drodze, homilię wygłosił ksiądz Jarosław Wąsowicz – na co dzień duszpasterz kibiców Lechii Gdańsk, organizator tej patriotycznej inicjatywy jaką jest coroczna pielgrzymka kibiców, który jeszcze przed mszą świętą udzielił wywiadu dla Mediów Narodowych. Podczas mszy pobłogosławione zostały barwy wszystkich klubów, których kibice przyjechali by zawierzyć Matce Najświętszej swoje życie i działalność patriotyczną, jako że środowiska kibicowskie są znane z tego że kategorycznie sprzeciwiają się panoszącemu się liberalizmowi i laicyzacji w naszym codziennym życiu, które zalewają nas zewsząd popierane przez wrogie media w kraju i wrogie agendy z zachodu. Po głównej mszy świętej kontynuowane były dalsze modlitwy, wzięliśmy też udział we wspólnym Różańcu Świętym u stóp Cudownego Obrazu. Czynnie i aktywnie działali też przedstawiciele Mediów Narodowych, którzy przeprowadzali wywiady, m.in. z Pawłem Jaworskim, organizatorem pielgrzymki kibiców Legii Warszawa będącym jednocześnie bardzo aktywnie działającym członkiem WiN-u i stowarzyszenia Żołnierze Chrystusa czy Pawłem Karatem – patriotycznym raperem.

Nie obyło się niestety także bez prowokacji i wrogich zachowań ze strony przeciwników tego szlachetnego przedsięwzięcia. Z tak zwanych Ubywateli RP wyrosła kolejna wroga dla wszystkich nacjonalistów chrześcijańskich, patriotów i katolików frakcja pod nazwą Demokraci RP, którzy chcieli uważać się za męczenników. Była to grupa zwolenników tak nam nieprzychylnej Gazety Wyborczej Adama Michnika, dla których wartości kultury łacińskiej są nic nie znaczące, wręcz obelżywe. Te jednostki (bo była ich naprawdę garstka) postawiły sobie za cel, aby sprowokować jakieś wrogie zachowania wobec nich ze strony kibiców i członków ONR – niestety dla nich bezowocne. Jedyne do czego doprowadzili swoimi agresywnymi wypowiedziami i zachowaniem to pozbawienie ich przez kibiców ich baneru na którym były hasła zupełnie nie przystające do podniosłej sytuacji.

Na zakończenie pielgrzymki odbyło się racowisko, czyli odpalenie przez setki kibiców rac i skandowanie na błoniach przed jasnogórskim klastorem patriotycznych haseł. Biało-czerwona łuna światła rozświetlająca rozpostarte wszędzie banery patriotyczne i kibicowskie – tego widoku nie da się zapomnieć. Pomimo przejmującego momentami zimna, bo choć temperatura może nie była zbyt niska, ale wiatr był dokuczliwy, to wydarzenie na pewno będzie przez nas, Brygadę Mazowiecką ONR, wspierane w następnych latach. Pojawimy się za rok w Częstochowie, aby wspierać tę piękną patriotyczno-chrześcijańską inicjatywę kibiców z całej Polski stojących tego dnia w jednym szeregu, ramię w ramię, protestujących swoją obecnością przed postępującą w Polsce laicyzacją i próbami deprawowania wartości chrześcijańskich i kultury łacińskiej, która była, jest i będzie katolicka.
Z pozdrowieniem AVE CHRISTUS REX Brygada Mazowiecka ONR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *