Akcja “Stop dopalaczom!” w Warszawie i Pruszkowie.

Początek roku szkolnego to odpowiednia okazja, by rozpocząć promocję właściwych wartości wśród młodzieży. W dniu uroczystych apeli, rozpoczynających czas nauki, rozpoczęła się ogólnopolska akcja Obozu Narodowo-Radykalnego “Stop dopalaczom!”.

Jej pierwszą odsłoną w Warszawie było kolportowanie przed lokalnymi szkołami (m.in. przy Zespole Szkół nr. 66 im.  Stefana Batorego i Gimnazjum 46 im. Szarych Szeregów w Warszawie) ulotek, przypominających młodzieży zgubne skutki zażywania tych środków psychoaktywnych. Tanie i łatwo dostępne dopalacze są wciąż popularne w wielu środowiskach. Są to jednak substancje wyjątkowo niebezpieczne, gdyż zwykle pochodzące z niewiadomego źródła i niepodlegające żadnej kontroli. Zażywają je już uczniowie w wieku gimnazjalnym, co w kilku przypadkach zakończyło się tragiczną śmiercią.

W naszych materiałach przypominamy młodym ludziom o ich godności i o tym jak ważne w życiu jest zdrowie i trwałe szczęście, których nie warto tracić dla chwilowego poczucia odurzenia. Zwracamy ich uwagę również na manipulacje, które stosują dealerzy narkotyków, by wyciągnąć od nich pieniądze, a także na godność i niezależność, które tym samym są im odbierane. Akcja “Stop Dopalaczom!” będzie kontynuowana w najbliższym czasie.

Akcja została również 7 września w Pruszkowie, gdzie działacze lokalnego oddziału kolportowali ulotki pod miejscowymi szkołami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *