79. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pikieta pod Ambasadą Niemiec.

W sobotę, 1 września, w 79. rocznicę napadu Niemiec na Polskę będącego początkiem II wojny światowej, Brygada Mazowiecka Obozu Narodowo-Radykalnego zorganizowała pikietę pod Ambasadą Niemiec.
Pierwszy z zaproszonych gości, mec. Stefan Hambura, zapowiedział, że będą składane pozwy przeciw Republice Federalnej Niemiec i zaapelował, by ofiary działań niemieckich i ich rodziny dochodziły odszkodowań za poniesione straty. Wraz z dr Krystyną Krzekotowską, kandydatką na prezydenta Warszawy, zwrócili uwagę na to, by pytać pozostałych kandydatów i wymagać od nich formalnych oświadczeń, czy w razie objęcia stanowiska będą dochodzić roszczeń. Pokazano również raport o stratach wojennych Warszawy, którego obecna prezydent nie chce przetłumaczyć na j. niemiecki, a co zdeklarowała się zrobić dr Krzekotowska. Mec. Hambura przypomniał również, że zrzeczenie się dochodzenia odszkodowań przez władze komunistyczne nie ma mocy prawnej, a po stronie niemieckiej są różne, sprzeczne scenariusze na temat tego wydarzenia.
Na demonstracji przemawiała również pani Elżbieta Rybarska, prezes Stowarzyszenia Rodzin Polskich Ofiar Obozów Koncentracyjnych. Mówiła o znieważaniu i ignorowaniu polskich ofiar i ich rodzin, co najbardziej oburzające również przez polski rząd, czego doświadczają członkowie Stowarzyszenia będąc m.in. na obchodach w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu. Mimo to, a nawet właśnie dlatego, jak powiedziała pani Rybarska, należy kontynuować „sztafetę pamięci”, bo od tego zależy istnienie naszego Narodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *