74. rocznica Rzezi Woli. Narodowcy oddają hołd ofiarom

5 sierpnia przypadła kolejna rocznica Rzezi Woli.  Podczas Powstania Warszawskiego Niemcy zabili ok. 60 tys. mieszkańców tej warszawskiej dzielnicy – mężczyzn, kobiet i dzieci. Podczas tej bestialskiej masakry nie oszczędzali nikogo.

Delegacje Obozu Narodowo-Radykalnego oraz Stowarzyszenia Marsz Niepodległości wzięły udział w zorganizowanych przez miasto oficjalnych obchodach rocznicowych. Narodowcy złożyli wieńce w hołdzie ofiarom.

Niestety nie wszystkim się to spodobało. Delegacja narodowców została od razu zepchnięta na sam koniec, tak aby zbyt wiele osób nie zobaczyło, że ONR pamięta o zamordowanych na Woli. Jako jedyne dwie delegacje nie zostały również wyczytane przez lektora, a w momencie złożenia wieńców jeden ze strażników miejskich próbował, na szczęście bezskutecznie, zablokować naszej koleżance drogę do pomnika.

Jednak ku zmartwieniu urzędników miasta, gdy ONR składał kwiaty wielu kombatantów i przybyłych na obchody rzezi Woli zaczęło bić brawo i dziękować narodowcom za ich pamięć i działalność dla Polski. Narodowcy oraz kibice Legii Warszawa dostali jedne z największych braw. Dało się też usłyszeć głosy oburzenia w związku z postawą urzędników miejskich.

Pamiętajmy, że ONR-owcy również walczyli w Powstaniu Warszawskim, przelewali krew za wolną Polskę, ale niektórzy zdają się o tym zapominać, nie mają dostatecznej wiedzy lub celowo zakłamują historię. My nie damy się jednak tym oszczerstwom i będziemy walczyć o prawdę.

Godnie uczciliśmy pamięć ofiar Rzezi Woli.

Czołem Wielkiej Polsce!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *